Nowy numer 50/2018 Archiwum

Jak Najbardziej koncertuje

W zespole gra i śpiewa 6 księży. Poprzez muzykę chcą ewangelizować i przekazywać treści powołaniowe. W listopadzie będą to robić w Radomiu i Starachowicach.

Najbliższy koncert Jak Najbardziej odbędzie się 19 listopada o 19.00 w parafii pw. św. Rafała w Radomiu (os. Ustronie, górny kościół). Natomiast z okazji patronki muzyki kościelnej - św. Cecylii - wystąpią 26 listopada również o 19.00 w Starachowickim Centrum Kultury (ul. Radomska, sala widowiskowa).

Zespół powstał w 2013 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Klerycy odwiedzili z koncertami kilkadziesiąt miejsc w diecezji radomskiej i poza nią. Po święceniach kapłańskich postanowili nie rezygnować z potencjału zespołu i młodzieńczej pasji w głoszeniu Ewangelii przez muzykę. - Chcemy dalej ewangelizować i przekazywać treści powołaniowe, tak jak robiliśmy to do tej pory. Wszystko zapoczątkowało jedno nasze spotkanie po roku przerwy we wspólnym graniu i pytanie o możliwość kontynuacji działalności zespołu. Okazało się "przypadkiem" - oczywiście, że nie ma przypadków - iż każdy z nas ma tzw. wolny dzień we wtorek, co umożliwia nam spotykanie się na próbach i doskonalenie warsztatu. W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować naszym księżom proboszczom za umożliwienie nam kontynuowania tego dzieła. Prosimy o modlitwę i do zobaczenia na koncertach - mówią księża.

Zespół Jak Najbardziej tworzą: ks. Mateusz Nowak (wokal), ks. Mateusz Czernik (perkusja), ks. Krzysztof Kołtunowicz (bas, wokal), ks. Kamil Kowalski (gitara akustyczna, wokal), ks. Łukasz Bociek (wokal), ks. Piotr Gruszka (klawisze, wokal), a opiekę merytoryczną i aranżacyjną sprawuje nad nimi ks. Andrzej Zarzycki, wykładowca muzyki i śpiewu kościelnego, opiekun chóru i scholi seminaryjnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy