Nowy numer 49/2020 Archiwum

Oni nie są nieczuli

W kilku punktach miasta prowadzona jest zbiórka odzieży. „Resursa” zaprasza na charytatywny spektakl.

Bartłomiej Maślak, uczeń Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, już w ubiegłym roku zorganizował akcję zbierania odzieży dla bezdomnych. Pomagali mu w tym przyjaciele. Odnieśli sukces. Wraz z Caritas Diecezji Radomskiej i Strażą Miejską zawieźli zebrane rzeczy bezdomnym. Zabrali ze sobą też ciepły posiłek, który zapewnił ZSSiH. Bartek z przyjaciółmi w tym roku organizuje podobną akcję. Zbiórka trwa do 1 grudnia. – Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy nie są obojętni w stosunku do drugiego człowieka. To nie jest tak, że każdy młody jest zły, siedzi przed komputerem i jest nieczuły na to, co go otacza. Zbiórka promuje wśród młodzieży poczucie odpowiedzialności i empatii dla osób w trudnej sytuacji życiowej – mówi.

Potrzebne są zimowe buty, kurtki, swetry, kalesony, rękawiczki, czapki, polary, skarpetki, spodnie, ciepłe koszule oraz koce i kołdry. Zbiórki prowadzone są w Radomiu: w Radomskiej Szkole Rocka przy ul. Sienkiewicza 8, w sklepie „Budowlaniec” przy ul. Żwirki i Wigury 18, w sklepie „Maxima-Metalplast” przy ul. Struga 6, w serwisie GSM przy ul. Wyścigowej 3 oraz w Grójcu w „Garmażeryjnych Rewolucjach” (al. Niepodległości 116). Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać wiele odzieży, ale niewiele butów. Bartek jest aktorem działającego w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” Teatru Poszukiwań.

– Kiedy opowiadał nam o akcji, zastanawialiśmy się, co zrobić, żeby te buty bezdomnym zapewnić. Ponieważ byliśmy po kolejnym przedstawieniu „Dyzma raz jeszcze”, w którym Bartek gra główną rolę, postanowiliśmy wystawić ten spektakl charytatywnie, a dochód z niego przeznaczyć na zakup obuwia dla bezdomnych – wyjaśnia Renata Metzger, dyrektor „Resursy”.

Spektakl widzowie będą mogli obejrzeć 8 grudnia o 19.00. Bilet kosztuje 20 zł. – „Dyzmę raz jeszcze” już widziałam, ale z ogromną przyjemnością obejrzę spektakl ponownie. Młodzież jest wspaniała, a Bartek – jako Dyzma – rewelacyjny! – mówi Magdalena Lasota, członkini Komisji Kultury i Promocji.

Więcej informacji na temat akcji na Facebooku: „Świąteczna akcja dla osób bezdomnych Radom 2017”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama