Nowy numer 48/2020 Archiwum

To były wymagające rekolekcje

42 księży pracujących w Watykanie, Austrii, Niemczech i Polsce uczestniczyło w rekolekcjach kapłańskich w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" w Turnie koło Białobrzegów.

- W naszym diecezjalnym ośrodku nad Pilicą spotkali się księża, którzy z własnej inicjatywy podejmują myśl o spotkaniu duchowym i formacji wewnętrznej. Pomysł, zapoczątkowany kilkanaście lat temu przez ks. Ireneusza Lewandowskiego, dziś proboszcza w diecezji Graz-Seckau w Austrii, a wcześniej kapłana diecezji radomskiej, i ks. Krzysztofa Krzemińskiego z diecezji sandomierskiej, co roku przyciąga coraz liczniejszą grupę uczestników rekolekcyjnych nauk - wyjaśnia ks. Szymon Pikus, uczestnik rekolekcji.

Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Daniel Swend, wykładowca teologii fundamentalnej i dyrektor biblioteki w radomskim Wyższym Seminarium Duchowym.

- Głębokie, podane także w ciekawej szacie językowej, w niepowtarzalnej formie przekazu oraz z dozą humoru treści nauk dają znaczny impuls dla kapłańskiego sumienia na kolejny rok pracy. To były wymagające rekolekcje. Ciekawej inicjatywie oddolnej przyglądał się także bp Henryk Tomasik, który podczas spotkania z księżmi dzielił się swoim spojrzeniem na rzeczywistość Kościoła, a także z uwagą wsłuchiwał się w aktualne doświadczenie oraz problemy posługi kapłańskiej w Polsce oraz w krajach obszaru niemieckojęzycznego - mówi ks. Pikus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama