Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkanie z Matką i dziećmi fatimskimi

Pielgrzymi zatrzymali się w klasztorze karmelitańskim, gdzie przez ponad 40 lat przebywała siostra Łucja i gdzie odwiedzał ją św. Jan Paweł II.

Grupa pielgrzymów pod przewodnictwem bp. Piotra Turzyńskiego, ks. prał. Marka Fitucha i Roberta Telusa, posła na Sejm RP, udała się Fatimy. Była to pielgrzymka w roku jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich. Wśród pielgrzymów byli mieszkańcy Radomia, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Pionek i Przedborza. Pielgrzymi zamieszkali w Fatimie i każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii w miejscu objawień Matki Bożej i w bazylice, przy grobach błogosławionych dzieci fatimskich - Hiacynty i Franciszka oraz s. Łucji, a także brali udział w wieczornej procesji różańcowej.

Pierwszego dnia drogą fatimskich pastuszków pielgrzymi przeszli Drogę Krzyżową i odwiedzili zamienione na muzeum domy rodzinne dzieci fatimskich. Wśród pamiątek zgromadzonych w muzeum fatimskim największe wrażenie zrobiły różaniec wykonany z fragmentów muru berlińskiego i złota korona ofiarowana Matce Bożej przez kobiety portugalskie - wotum wdzięczności za ocalenie Portugalii w czasie II wojny światowej. W koronie została umieszczona kula, która 13 maja 1981 r. ciężko raniła św. Jana Pawła II.

Pielgrzymi odwiedzili także inne portugalskie miejscowości, sanktuaria i ważne historyczne miejsca. Były to: Lizbona, Coimbra, Alcobaça, Batalha i Nazaré. Na zakończenie pielgrzymki w Coimbrze zatrzymali się w klasztorze karmelitańskim, gdzie przez ponad 40 lat żyła do śmierci s. Łucja i gdzie odwiedzał ją św. Jan Paweł II. Obok klasztoru istnieje dziś ekspozycja z pamiątkami po siostrze. Duchowe spotkania z Maryją i dziećmi fatimskimi zapisały się głęboko w pamięci pielgrzymów.

Wśród pielgrzymów byli mieszkańcy Radomia, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Pionek i Przedborza. Robert Telus klęczy trzeci od lewej   Wśród pielgrzymów byli mieszkańcy Radomia, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Pionek i Przedborza. Robert Telus klęczy trzeci od lewej
Archiwum R. Telusa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama