Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zaproś Go!

W zamyśle organizatorów to nie są rekolekcje powołaniowe, ale pomagające rozpoznać własną drogę życiową.

Po Bożym Narodzeniu w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu kolejny raz odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej.

- Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: „Zaproś Go!”. Tematem zaś podstawowa treść kerygmatu zawierająca się w 6 głównych punktach: Bóg kocha ciebie dzisiaj; Jesteś grzesznikiem potrzebującym zbawienia; Jezus już cię zbawił; Uwierz, nawróć się i ogłoś Jezusa swoim jedynym Panem i Zbawicielem; Otrzymasz dar Ducha Świętego; Wejdź do wspólnoty - informuje ks. Paweł Gogacz, wychowawca w seminarium i organizator rekolekcji.

W ćwiczeniach duchowych dla pytających o wiarę i drogę życiową corocznie bierze udział kilkudziesięciu młodych ludzi, z których mniejszość wybiera seminarium. - Było nas w ostatnim roku około 50 osób. Do seminarium przyszło tylko 10. Mnie osobiście pomogły podjąć decyzję o podjęciu formacji do kapłaństwa - mówi Jacek Kowalczyk, alumn I roku z parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze. - Myślałem wcześniej o kapłaństwie, ale to było jakoś odległe. Gdy przyjechałem na rekolekcje, poznałem gmach i trochę poczułem życie w seminarium, pojawił się jakiś spokój i przekonanie, że to moje miejsce - dodaje kolega Jacka - al. Jakub Nowek z Odrowążka.

- Na rekolekcje zapraszamy przede wszystkim maturzystów, ale uczestnikami mogą być także uczniowie młodszych klas szkół średnich bądź studenci. Konferencje i inne spotkania rekolekcyjne prowadzą wychowawcy, wykładowcy i diakoni naszego seminarium. Zespół prowadzący rekolekcje współtworzą także klerycy ze wszystkich roczników naszego seminarium - mówi ks. Gogacz.

Bliższe informacje pod numerami telefonów: (48) 330 91 19 (ks. Gogacz) bądź w administracji WSD - (48) 330 91 01.

Ks. Paweł Gogacz (z lewej) w rozmowie z alumnami pomagającymi przeprowadzić rekolekcje   Ks. Paweł Gogacz (z lewej) w rozmowie z alumnami pomagającymi przeprowadzić rekolekcje
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama