Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ciucholand dla bezdomnych

Potrzebne są ciepłe ubrania, koce, kołdry i poduszki. Choć na zewnątrz nie jest jeszcze mroźnie, to niska temperatura może zagrozić życiu osób, które nie mają swojego domu.

- Pogoda, która jeszcze nie jest zbyt ostra, bywa bardzo niebezpieczna dla bezdomnych. Bardzo proszę, byśmy zwracali uwagę na takie osoby. Może nocują na klatkach schodowych. Nie przeganiajmy ich. Wydawałoby się, że nie jest jeszcze bardzo zimno, ale to już jest temperatura niebezpieczna dla człowieka - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Kowalski zachęca, by informować Caritas o miejscach przebywania bezdomnych (tel. 48 365 29 29). - Wtedy łatwiej nam będzie im pomóc. Streetworkerki docierają do miejsc, w których przebywają bezdomni. Przy takiej aurze spotykają osoby przemoczone. Dlatego potrzebne są ubrania. Mieliśmy mały zastój w naszym ciucholandzie, jak nazywamy punkt wydawania odzieży - mówi ks. Robert.

Caritas zachęca mieszkańców Radomia do przekazywania czystej odzieży, szczególnie zimowej. Potrzebne są kurtki, swetry, czapki, szaliki, podkoszulki, ciepłe koszule, buty itp. Można je przynosić do siedziby Caritas przy ul. Kościelnej 5 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 bądź do schroniska dla bezdomnych przy ul. Zagłoby 3. Sam punkt wydawania odzieży czynny jest od 9.00 do 10.00.

Potrzebne są też koce, kołdry, poduszki. - W pomieszczeniach, w których nocują bezdomni, temperatura jest prawie taka sama jak na zewnątrz. Jeśli mają suche ubrania i suchą kołdrę, to są w miarę bezpieczni. Dziękuję tym osobom, które już do nas przyniosły odzież i również kierują inną pomoc. Caritas jest przekazicielem dobra dzięki dobroczynności osób - mówi dyrektor Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama