Nowy numer 49/2020 Archiwum

Senioralia Opoczyńskie 2017

Dzięki wyjątkowej współpracy ponad 230 osób starszych spotkało się w Poświętnem.

Kontynuacją obchodów święta seniorów z terenu powiatu opoczyńskiego były Senioralia Opoczyńskie 2017, a wydarzenie to miało miejsce w gminie Poświetne. Senioralia zostały zapoczątkowane w ubiegłym roku w Drzewicy. - Tegoroczne miejsce nie było przypadkowe. Gmina Poświętne została współorganizatorem wydarzenia w związku z zaproszeniem wójta Michała Franasa, który w czasie ubiegłorocznego spotkania seniorów zadeklarował współpracę przy organizacji kolejnego spotkania. Deklaracja została podtrzymana i dzięki wyjątkowej współpracy ponad 230 osób starszych spotkało się w Poświętnem - mówi Dominik Niemirski, prezes zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w bazylice pw. św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie, której przewodniczył ks. Jerzy Cedrowski, a którą celebrowali także dwaj księża seniorzy: ks. Jan Drewniak i ks. Czesław Szymański.

Po wspólnej modlitwie wszyscy spotkali się w Centrum Konferencyjno-Gastronomicznym „Rancho” w Stefanowie.

Gości powitał wójt M. Franas, a byli wśród nich Elżbieta Radziszewska - posłanka na Sejm RP, Artur Bagieński - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Dariusz Klimczak - wicemarszałek województwa łódzkiego, Józef Róg - starosta powiatu opoczyńskiego oraz Paweł Werłos - wójt Gminy Mniszków.

Seniorów z poszczególnych gmin witał Dominik Niemirski. Przypomniał, że spotkanie seniorów będzie miało charakter „wędrujący”, czyli co roku ma odbywać się w innej gminie powiatu opoczyńskiego. Deklarację współpracy przy organizacji wydarzania w 2018 roku złożył już P. Werłos, wójt Gminy Mniszków.

- Ma to na celu ułatwienie uczestnictwa w tym wydarzeniu seniorom z różnych gmin – uzasadniał pan Dominik.

Głos zabrali także zaproszeni goście. Gratulowali organizatorom spotkania, podkreślali, że wydarzenie to jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby seniorów oraz integracji środowiska osób starszych. Z prelekcją na temat sytuacji osób starszych w Polsce do opoczyńskich seniorów przyjechał przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Piotr Szukalski.

Po Mszy św. goście przeszli do Centrum Konferencyjno-Gastronomicznego w Stefanowie   Po Mszy św. goście przeszli do Centrum Konferencyjno-Gastronomicznego w Stefanowie
Archiwum D. Niemirskiego

Po części oficjalnej rozpoczął się koncert „Na fali wspomnień - Kalejdoskop piosenek z ubiegłych dekad” gwiazdy wieczoru Teresy Kuny Kramarskiej, której towarzyszył Krzysztof Kietczer. Senioralia Opoczyńskie 2017 były również okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia działalności artystycznej Kuny Kramarskiej oraz miejscowego organisty Eugeniusza Pasieczyńskiego.

Na scenie nie zabrakło też miejscowych zespołów. Skecze i piosenki w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Dębie oraz program kabaretowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby wywołały wiele uśmiechu i radości.

Artystyczną cześć zamknął występ przedstawicieli gminy Drzewica.

Spotkanie seniorów zakończyło się zabawą taneczną z udziałem Zespołu „Czaders”. Senioralia Opoczyńskie Poświętne 2017 zostały zorganizowane w ramach zadania publicznego „Senior w centrum aktywności - edycja 2017” dofinansowanego ze środków województwa łódzkiego.

Na spotkaniu było ponad 230 osób starszych   Na spotkaniu było ponad 230 osób starszych
Archiwum D. Niemirskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama