Nowy numer 21/2020 Archiwum

Pożar kaplicy i mieszkania proboszcza

W parafii MB Nieustającej Pomocy w Końskich ogień strawił kaplicę i mieszkanie proboszcza przy budującym się kościele.

W budynku kaplicy znajdowało się także mieszkanie proboszcza. Od najbliższej niedzieli obiekt sakralny miał zostać opuszczony. W ostatnim czasie liturgię sprawowano w kaplicy w dni powszednie i popołudniami w dni świąteczne. Natomiast niedzielne Msze św. przedpołudniowe celebrowane były już w budującym się kościele. Od I Niedzieli Adwentu, a więc od pojutrza, wszystkie Msze św. i nabożeństwa miały być sprawowane w kościele. Także proboszcz miał się właśnie przeprowadzić z kaplicy do nowej plebanii. W czasie, gdy wybuchł pożar, ks. Janicki odwiedzał chorych w domach, ze względu na pierwszy piątek miesiąca.

Trwa dogaszanie pożaru i ustalanie przyczyn zdarzenia. Warto dodać, że w miniony wieczór i noc Końskie przeżyły poważną awarię prądu po intensywnych opadach śniegu.

Parafia MB Nieustającej Pomocy została erygowana 1 grudnia 1989 r. przez ówczesnego ordynariusza bp. Edwarda Materskiego. W 1994 r., staraniem proboszcza ks. Tomasza Janickiego, została zbudowana tymczasowa kaplica. 4 września tamtego roku poświęcił ją bp Materski. Od tamtego czasu trwa budowa murowanej świątyni, którą prowadzi ks. Janicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama