Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pożar w sanktuarium

Ogień pojawił się na poddaszu w części klasztornej w Studziannie, gdzie w bazylice czczona jest Matka Boża Świętorodzinna.

Pożar gasiło 9 jednostek straży pożarnej. Na szczęście pożar został zauważony bardzo szybko i nikomu nic się nie stało. To drugi pożar na terenie diecezji radomskiej w ciągu 3 dni. W piątek spłonęła kaplica w parafii MB Nieustającej Pomocy w Końskich.

Jak informuje Marcin Prejs z Radia Plus Radom, zgłoszenie o pożarze przyjął dyżurny opoczyńskiej straży. Wynikało z niego, że ogień pojawił się na poddaszu budynku, w bibliotece. Na miejsce wysłane zostały jednostki straży: 2 z OSP Poświętne, 1 z OSP Brudzewic, 2 z OSP Drzewicy oraz 4 z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Strażakom szybko udało się opanować pożar. W jego wyniku spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia oraz książki. Nie miały one jednak wartości historycznej.

Trwa ustalanie przyczyn, choć wstępnie strażacy zakładają nieszczelność przewodu kominowego.

Jak informuje ks. Jerzy Cedrowski COr, kustosz sanktuarium MB Świętorodzinnej i proboszcz miejscowej parafii, w chwili obecnej w klasztorze mieszka 7 filipinów. Zgromadzenie opiekuje się sanktuarium od 1673 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy