Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Ksiądz słucha mamy katechetki

Lekarstwem na totalną laicyzację współczesnego społeczeństwa jest powrót do pierwotnej gorliwości.

W radomskim seminarium odbył się Adwentowy Dzień Skupienia Katechetów, który poprowadził ks. Grzegorz Lipiec, ojciec duchowny WSD. – Kardynał Gianfranco Ravasi, uznany biblista, opisując współczesne społeczeństwa, ocenia, że główną chorobą naszych czasów jest powierzchowność. Musimy szukać na nią lekarstwa. Potrzeba nowego, mocnego uderzenia serca, powrotu do pierwotnej gorliwości, by w naszą posługę nie wkradała się bylejakość, pochodna powierzchowności – mówił ks. Lipiec.

Wśród katechetów była Monika Gumińska, mama ks. Filipa. – Religii uczę od 32 lat. Mam 4 dzieci. Filip urodził się w 1991 r., gdy do Radomia przyjechał Jan Paweł II. Dziś Filip jest księdzem. I muszę powiedzieć, że nadal radzi się mamy. Czasem omawiamy katechezy. Podpowiadam mu, jak postąpić z trudnym uczniem, jak wyjść z konkretnej sytuacji – mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL