Nowy numer 12/2019 Archiwum

Tradycyjne, afrykańskie i nie tylko

W Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu już można oglądać wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Wstęp na ekspozycję jest darmowy. - Na wystawie prezentowane są szopki tradycyjne, szopki krakowskie, figuralne, a także szopki z kolekcji kultur pozaeuropejskich - kongijska (11 figur) i nigeryjska. Wystawa została także wzbogacona obrazami, m.in. autorstwa Edwarda Okunia "Szopka" i Adama Słowińskiego "Trzej Królowie". Niewątpliwą atrakcją jest kopia szopki z "Zielonego Balonika", w której znajdują się figury Jacka Malczewskiego, Apolinarego Michalika, Karola Frycza i Lucjana Rydla - informują i zapraszają pracownicy Działu Naukowo-Oświatowego.

Kopia szopki z "Zielonego Balonika" z figurami Jacka Malczewskiego, Apolinarego Michalika, Karola Frycza i Lucjana Rydla   Kopia szopki z "Zielonego Balonika" z figurami Jacka Malczewskiego, Apolinarego Michalika, Karola Frycza i Lucjana Rydla
Muzem Jacka Malczewskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL