Nowy numer 33/2018 Archiwum

Najlepsi w trzech kategoriach

Nagroda Literacka Miasta Radomia 2017.

Podczas pierwszego dnia VI Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych została wręczona tegoroczna Nagroda Literacka Miasta Radomia. Gala odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej, a nazwiska laureatów odczytał przewodniczący jury dr Arkadiusz Bagłajewski.

W kategorii "książka literacka" nagrodzono Monikę Sznajderman za „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna”. W kategorii "książka naukowa/popularnonaukowa" najlepiej oceniono Łukasza Krzyżanowskiego za "Dom, którego nie było. Powroty ocalałych do powojennego miasta". W tym roku po raz pierwszy oceniano również książki w kategorii Nagroda Osobna. Jej laureatem został Mieczysław Szewczuk, wyróżniony za album "Żyć sztuką".

Wszyscy laureaci otrzymali po 10 tys. zł. Podczas drugiego dnia targów organizatorzy tego wydarzenia zaprosili na spotkanie z laureatami Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2017. Poprowadził je przewodniczący jury A. Bagłajewski. Można było też porozmawiać z autorami.

Podczas targów można było skorzystać z oferty 31 wystawców i spotkać się z autorami książek. Imprezy, które towarzyszyły wydarzeniu, to pokazy czerpania papieru, bicie okolicznościowych żetonów oraz warsztaty twórczego pisania dla początkujących i twórczego czytania.

  Targi odbywały się w holu sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w budynku Urzędu Miasta
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma