Nowy numer 7/2019 Archiwum

Miasto i mieszkańcy zawierzeni

Tradycją minionych lat bp Henryk Tomasik przed figurą Niepokalanej przy kościele radomskich bernardynów oddał miasto i diecezję w opiekę Matce Bożej.

Figura Matki Bożej Niepokalanej została ustawiona przed kościołem pw. św. Katarzyny, gdzie od niemal 550 lat opiekę duszpasterską sprawują ojcowie bernardyni, w 1858 roku. Niewykluczone, że jest drugą figurą na świecie, dedykowaną Matce Bożej po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu. Pierwsza stoi w Rzymie na placu Hiszpańskim.

Radomską figurę ufundował Antoni Plewiński. Od kilkunastu lat w uroczystość Niepokalanego Poczęcia przy tej figurze ordynariusz radomski modli się z wiernymi, oddając pod opiekę Matki Bożej miasto Radom i całą diecezję.

Akt zawierzenia, który odmówił biskup Tomasik, to wyjątkowa modlitwa, w której powierzani są opiece Niepokalanej mieszkańcy Radomia i wszyscy diecezjanie. Szczególnie zostały wymienione ośrodki władzy samorządowej i diecezjalnej, uczelnie wyższe i szkoły, media - także katolickie, wspólnoty i ruchy religijne oraz rodziny, a więc małżonkowie, rodzice i dzieci. Modlitwą ordynariusza zostali ogarnięci także bezrobotni, samotni oraz osoby uwikłane w różnego rodzaju uzależnienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL