Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wstyd na FaceLook

To będzie kolejne spotkanie dla młodych ze śpiewem, konferencją, okazją do modlitwy, rozmów i zawierania nowych znajomości.

Spotkanie rozpocznie się w najbliższy piątek 15 grudnia o 19.00 w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu (os. XV-lecia).

- Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych na spotkanie pod nazwą FaceLook do naszej parafii. Chcemy pokazać wam, że piątkowych wieczorów nie musicie spędzać w telefonach, ale możecie przyjść do nas i zawierać nowe znajomości. W tym miesiącu tematem będzie wstyd. Spotkanie poprowadzi ks. Paweł Męcina, wikariusz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Zapraszamy! Przyjdźcie i zobaczcie, że warto zrobić i wzbogacać swoje życie nowymi wartościowymi i znajomościami - zaprasza Katarzyna Marecka, jedna z organizatorek spotkań.

Na FaceLooka przychodzą ludzie młodzi, którzy chcą w duchu chrześcijańskich wartości poznawać nowe osoby. - Cieszy nas, że młodzi przyjeżdżają razem ze swoimi księżmi i jest nas coraz więcej. Uważam, że warto przyjść i spędzić ten czas z Bogiem i młodymi ludźmi. Bóg przemawia do nas przez drugiego człowieka, stawia nam na drodze ludzi, którzy radzą, pomagają. Dzięki tym spotkaniom my, jako przyszłość Kościoła, uczymy się budować prawidłowe relacje. Na spotkania przychodzą różni ludzie, z różnymi historiami, każdy z nas ma inny charakter, przeżywa różne emocje, a rozmowy uczą nas przebywania z drugim człowiekiem i akceptowania go takim, jaki jest - wyjaśnia Katarzyna.

W programie na początek jest wspólny śpiew, a potem konferencja zaproszonego księdza. Kolejny punkt to adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec jest okazja do rotacyjnych trzyminutowych rozmów między uczestnikami.

- Te rozmowy pokazują, jak ważny jest drugi człowiek i jak istotna jest rozmowa prowadzona w realu. Tak wielu młodych ludzi tego nie docenia. Są zapatrzeni w telefony i prowadzą elektroniczne rozmowy - tłumaczy organizatorka.

Pomysłodawcą FaceLooka jest ks. Paweł Mańturzyk, wikariusz w parafii MB Miłosierdzia. - To on wymyślił nazwę i cel spotkania, a my w małej grupce wspieramy go jako organizatorzy. Dziękujemy także proboszczowi ks. Wiesławowi Tarasce za wsparcie w pracy w przygotowaniu spotkań, która daje nam wiele satysfakcji - kończy K. Marecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama