Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pochylmy głowę przed bohaterami

W radomskim kościele garnizonowym sprawowana była Msza św. w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

- Niech nasza modlitwa, w której polecamy ofiary i represjonowanych w okresie stanu wojennego, będzie także modlitwą za naszą ojczyznę, by wszystkie napięcia i waśnie wygasił Ten, który niesie pokój, a na którego przyjście przygotowujemy się w czasie Adwentu – mówił ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu, który przewodniczył Eucharystii w kościele garnizonowym w Radomiu.

- Wspominamy dziś 36. rocznicę wydarzenia, które zapamiętało nasze pokolenie. Tę pamięć nosimy w sobie. Pochylmy głowę przed bohaterami, ofiarami i represjonowanymi w okresie stanu wojennego. Są z nami poczty sztandarowe reprezentujące różne środowiska naszego miasta, jest wiceprezydent Karol Semik. Są wreszcie dotknięci tym ciosem, który spadł na nasz naród w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. - powiedział kanclerz.

Zachęcał również, byśmy dziś o 19.30 zapalili w oknach świecę na znak solidarności i pamięci.

  Wśród uczestników Eucharystii byli internowani i represjonowani w stanie wojennym
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  Internowani i represjonowani wzięli udział w Mszy św.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL