Nowy numer 2/2021 Archiwum

My nie powołujemy, tylko On

Pomogą w rozeznaniu drogi życiowej, ale też w utwierdzeniu, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Akademickie Rekolekcje Adwentowe.

Akademickie rekolekcje w Radomiu mają już wieloletnią tradycję. - Chcemy poprzez nie służyć całemu środowisku ludzi młodych miasta i okolic. Pracując na co dzień z młodzieżą, widzimy, jak trudno jest dzisiaj podejmować decyzje i jak trudno rozeznać konkretne powołanie. Od lat spotykamy się na pielgrzymce na Jasną Górę z grupą powołaniową, która zazwyczaj nocuje przy naszej grupie akademickiej, wspólnie jemy posiłki. Klerycy dają świadectwo, mówią o swoim powołaniu. Są bardzo pozytywnie odbierani przez młodzież. Taka forma świadectwa jest potrzebna i bardzo pomaga w odkryciu swojego powołania. Stąd pomysł, by zaprosić na tegoroczne rekolekcje adwentowe ojców duchownych i kleryków. Ale nie będą to tylko rekolekcje o rozeznaniu swojego powołania. Dla tych, którzy już wybrali, mogą być pomocą, by się utwierdzili na tej drodze - mówi ks. Artur Chruślak, duszpasterz akademicki.

Rekolekcje poprowadzą ojcowie duchowni radomskiego seminarium. O swojej drodze życiowej będą opowiadali klerycy i siostry zakonne. - Celem rekolekcji powołaniowych nie jest powoływanie, bo to Chrystus powołuje, ale wspólna modlitwa, bo to pierwsze zadanie nas, wszystkich wierzących - mówi ks. Maciej Korczyński, ojciec duchowny w radomskim seminarium.

Tematem tegorocznych rekolekcji będą zaczerpnięte z Ewangelii słowa: "Proście Pana żniwa". Pierwszy dzień będzie odnosił się do słowa "proście". - Poświęcony będzie szeroko pojętej modlitwie, ale też modlitwie, która jest prośbą o rozeznanie życiowego powołania, bo to jest istotne, żeby człowiek rozeznał swoje powołanie zgodnie z wolą Bożą. Drugiego dnia zatrzymamy się przy słowie "Pan". To będzie się wiązało z wyborem Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, bo każde powołanie chrześcijańskie wiąże się z postawieniem w centrum Chrystusa. To On wyznacza każdemu człowiekowi zadania - czy to jest małżeństwo, kapłaństwo, życie zakonne czy inna droga. Trzeci dzień będzie poświęcony słowu "żniwo", rozumianemu jako wspólnota. Chcemy uświadomić młodym, że ważną rzeczą jest odnalezienie swojego miejsca we wspólnocie Kościoła - wyjaśnia ks. Maciej.

Rekolekcje rozpoczną się 17 grudnia. Msze św. z naukami sprawowane będą o godz. 20 w katedrze i 20.20 w kościele św. Jadwigi na os. Akademickim. W pozostałe dni uczestnicy spotykać się będą w kościele św. Jadwigi o godz. 20. W poniedziałek, 18 grudnia Mszy św. przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. 19 grudnia będzie nabożeństwo pokutne, a w środę - Msza św. z nauką.

Codziennie od godz. 18 będzie możliwość spotkania i rozmowy z ojcami duchownymi radomskiego seminarium, a po naukach - integracja w DA (oprócz wtorku).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama