Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kolędy znane i nieznane

W perfekcyjnym wykonaniu zabrzmią w niedzielę 17 grudnia o 19.00 w kościele księzy filipinów przy ul. Grzybowskiej w Radomiu.

Wystąpią Chór Kameralny "Insieme" oraz Młodzieżowa Orkiestra Kameralna "Fresco Sonare" z Krakowa pod dyrekcją Moniki Bachowskiej.

- Przed nami ostatnie wydarzenie z cyklu "Kulturalne Spotkania nad Potokiem". Koncert swoim klimatem wprowadzi nas w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia - zapraszają organizatorzy.

Chór Kameralny "Insieme" rozpoczął działalność we wrześniu 2015 r. i już pod koniec grudnia nagrał polskie, protestanckie oraz prawosławne kolędy i pastorałki na potrzeby TVP Kraków, a kilka tygodni później wykonał, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, cykl kolęd Macieja Małeckiego wraz z Orkiestrą Kameralną "Fresco Sonare". Zespół zrzesza uczniów i absolwentów szkół muzycznych oraz doświadczonych chórzystów, których głównym założeniem było stworzenie chóru składającego się z prawdziwych pasjonatów, otwartych na współpracę i różne gatunki muzyczne, sięgających po wyrafinowaną literaturę chóralną.

Młodzieżowa Orkiestra Kameralna "Fresco Sonare" istnieje w Krakowie od 1997 roku. Młodzi muzycy pracują od początku pod kierownictwem charyzmatycznej dyrygentki Moniki Bachowskiej, która porywa ich swoją osobowością, i dzięki której osiągnęli tak wysoki poziom artystyczny. Gra Fresco Sonare charakteryzuje się nie tylko najwyższym poziomem warsztatowym, ale i wielką radością muzykowania, którą młodzi muzycy zarażają słuchaczy swoich koncertów, oraz ogromną pozytywną energią. Zespół Fresco Sonare koncertował m.in. z Chórem Polskiego Radia, Krzysztofem Pendereckim, solistami i chórem z Londynu "East Sussex Bach Choir", zespołem aktorów Teatru Gardzienice oraz wybitnymi solistami: Jorge Cardoso, Kają Danczowską, Elżbietą Stefańską, Klaudiuszem Baranem, Łukaszem Długoszem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama