Nowy numer 3/2021 Archiwum

To była salmonella

Sanepid w Radomiu potwierdził wcześniejsze przypuszczenia.

Po zjedzeniu słodkiego tiramisu i cukierków krówek zatruciu uległo 85 osób, a 16 - w tym 6 dzieci - trafiło do szpitali w Radomiu, Kozienicach i Opocznie.

Jak informuje Małgorzata Gregorczyk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w wyniku badań ustalono, że przyczyną zatrucia ciastami w jednej z piekarń w Radomiu była salmonella oraz inne bakterie chorobotwórcze. Spośród 16 hospitalizowanych osób 3 już opuściło szpital. - Reszta także czuje się lepiej i prawdopodobnie zostanie wypisana do domów w najbliższym czasie - informuje M. Gregorczyk.

Towar został wycofany ze sprzedaży, a dalsza produkcja wstrzymana. Sanepid nie tylko wydał decyzję o zawieszeniu działalności produkcyjnej do czasu uzyskania prawidłowych wyników badań, ale nakazał także wycofanie z obrotu wyrobów radomskiej piekarni do czasu zapewnienia skutecznej dezynfekcji sprzętu i pomieszczeń produkcyjnych oraz sklepowych.

Sanepid czeka jeszcze na wyniki kolejnych badań dotyczących stanu zdrowia pracowników zatrudnionych przy produkcji oraz stanu sanitarnego sprzętu i urządzeń używanych w piekarni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama