Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

To była salmonella

Sanepid w Radomiu potwierdził wcześniejsze przypuszczenia.

Po zjedzeniu słodkiego tiramisu i cukierków krówek zatruciu uległo 85 osób, a 16 - w tym 6 dzieci - trafiło do szpitali w Radomiu, Kozienicach i Opocznie.

Jak informuje Małgorzata Gregorczyk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w wyniku badań ustalono, że przyczyną zatrucia ciastami w jednej z piekarń w Radomiu była salmonella oraz inne bakterie chorobotwórcze. Spośród 16 hospitalizowanych osób 3 już opuściło szpital. - Reszta także czuje się lepiej i prawdopodobnie zostanie wypisana do domów w najbliższym czasie - informuje M. Gregorczyk.

Towar został wycofany ze sprzedaży, a dalsza produkcja wstrzymana. Sanepid nie tylko wydał decyzję o zawieszeniu działalności produkcyjnej do czasu uzyskania prawidłowych wyników badań, ale nakazał także wycofanie z obrotu wyrobów radomskiej piekarni do czasu zapewnienia skutecznej dezynfekcji sprzętu i pomieszczeń produkcyjnych oraz sklepowych.

Sanepid czeka jeszcze na wyniki kolejnych badań dotyczących stanu zdrowia pracowników zatrudnionych przy produkcji oraz stanu sanitarnego sprzętu i urządzeń używanych w piekarni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma