Kościół św. Katarzyny i część klasztoru, najpiękniejszy zabytkowy kompleks architektoniczny w Radomiu, pokazały swoje piękno także po zapadnięciu zmroku.
Oświetlenie zabytku jest jedną z inwestycji, które znalazły się w tegorocznym budżecie obywatelskim. Kompleks został podświetlony od ul. Żeromskiego oraz od strony północno-zachodniej.
Prace zostały przeprowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.
W przyszłym roku przypada 550. rocznica obecności bernardynów w Radomiu. W 1467 r. bp Paweł i bp Jan, sufragani radomscy, nadali odpust zbudowanemu poza murami miasta kościołowi pw. św. Katarzyny. Rok później do Radomia przybyli ojcowie bernardyni, by dokończyć budowę świątyni i zbudować klasztor z fundacji króla Kazimierza Jagiellończyka.
Ważny czas w życiu klasztoru przypadł na XIX w., kiedy to w okresie zaborów stał się ważnym ośrodkiem życia narodowego. Na skutek zaangażowania zakonników w ruch narodowy i powstańczy konwent został rozwiązany przez władze carskie w 1864 roku. Duszpasterstwo przejęli księża diecezjalni.
Starania o powrót zakonników stały się możliwe dopiero po odzyskaniu niepodległości. Bernardyni wrócili do klasztoru i kościoła 2 sierpnia 1936 roku.