Nowy numer 2/2021 Archiwum

Niezwykłość Świąt Bożego Narodzenia

- Dzielić się opłatkiem, to dzielić się sobą - powiedziała Wiesława Lolo, prezes Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Słuchacze-studenci Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykłady przychodzą do Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Tam też spotykają się przed świętami, aby podzielić się opłatkiem. Wtedy na środku sali pojawia się bardzo długi stół, przykryty białym obrusem, a na nim ciasta, owoce i soki oraz talerz z opłatkami.

Na świątecznym spotkaniu wśród gości byli bp Piotr Turzyński, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, i Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Rolę gospodarza spotkania pełniła Wiesław Lolo. Swoje wiersze o tematyce bożonarodzeniowej przeczytała Zofia Falkiewicz.

Swoje wiersze przeczytała Zofia Falkiewicz   Swoje wiersze przeczytała Zofia Falkiewicz
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Prezydent dziękując za zaproszenie podkreślił, że to w jaki sposób uniwersytet pracuje jest do naśladowania nie tylko w Radomiu, ale w całej Polsce. Dziękował również obecnym za żywe zaangażowanie sprawami miasta, które ma odpowiadać na potrzeby wszystkich mieszkańców. - Życzę, aby Świata Bożego Narodzenia przyniosły Państwu radość i wzruszenie, wzajemną życzliwość i optymizm, a Nowy Rok obdarował pomyślnością i szczęściem. Niech zdrowie Państwu dopisuje, energia rozpiera, niech liczy się godność ludzka, niech opłaca rzetelność, niech świat z udziałem seniorów staje się lepszy - mówił prezydent.

Życzenia składają sobie Wiesława Lolo i Jarzy Zawodnik   Życzenia składają sobie Wiesława Lolo i Jarzy Zawodnik
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Z kolei bp. Turzyński podkreślając niezwykłość tych świat powiedział, że ci, którym przyszło kiedyś podczas Wigilii być za granicą, wiedzą, jaki to ból, gdy brak wieczerzy wigilijnej, opłatka i życzeń. - Bóg nam dał wielki prezent - swojego Syna. Z Chrystusem przychodzą wszelkie dary. On jest Światłością - gdy mamy czasem w sercu ciemności . Życzę, żeby Pan Jezus był Światłością. On jest życiem nowym, świeżym, tak jak każde dziecko przynosi na świat życie, nowość. On odnawia nasze serca, by nam się chciało żyć. Życzę, aby zawsze dawał Pan Jezus poczucie sensu, optymizm, radość. Życzę błogosławionych, dobrych świat - powiedział biskup.

Słuchacze-studenci i ich goście podzielili się opłatkiem   Słuchacze-studenci i ich goście podzielili się opłatkiem
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama