Nowy numer 3/2021 Archiwum

Emmanuel z nami

Bożonarodzeniowe życzenia bp. Henryka Tomasika.

Drodzy Siostry i Bracia!

Święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w wielką tajemnicę wiary o Panu Bogu, który wciąż szuka człowieka. Jezus Chrystus, "Emmanuel - Bóg z nami", wchodzi w historię człowieka i pragnie zamieszkać w ludzkich sercach.

W roku duszpasterskim poświęconym refleksji nad prawdą o działaniu Ducha Świętego w szczególny sposób dziękujemy za Jego działanie w tej wielkiej tajemnicy przychodzenia Syna Bożego na ziemię.

Podczas Zwiastowania Maryja usłyszała od Anioła: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym" (Łk 1,35). W czasie uroczystej Eucharystii wyznajemy tę prawdę mówiąc: "On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem".

W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie pragnę złożyć Szanownym Czytelnikom Gościa Niedzielnego najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus, przychodzący do człowieka, obdarowuje swoją łaską, pokojem oraz potrzebnymi ludzkimi siłami.

Duch Święty, który jest Duchem prawdy, miłości, moc i świadectwa niech oświeca, umacnia i prowadzi drogami Ewangelii a Matka Najświętsza niech wyprasza potrzebne dary nieba.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama