Nowy numer 12/2019 Archiwum

Zaręczyny w Bazylei

W obecności 5 tys. Polaków radomianin Kasper Wójcik oświadczył się Aleksandrze Płowiec. - To jest kobieta, dzięki której tu jestem i poznałem Pana Boga - powiedział.

Spektakularne zaręczyny miały miejsce podczas 40. Europejskiego Spotkania Młodych, które odbyło się w Bazylei w Szwajcarii. Kasper i Ola pojechali tam z grupą duszpasterstwa akademickiego. Wszyscy pielgrzymi z Polski, a było ich około 5 tys., mieli spotkanie z bp. Markiem Solarczykiem i modlitwy w bazylejskiej hali św. Jakuba. Podczas spotkania, ku zaskoczeniu zebranych, Kasper publicznie oświadczył się swojej dziewczynie.

- To jest kobieta, dzięki której tu jestem i poznałem Pana Boga. Odkryłem Go we wspólnocie i w każdym człowieku. Dlatego to jest najlepsza chwila, żeby zadać jej to jedno, najważniejsze pytanie - powiedział Kasper do zgromadzonych.

Następnie uklęknął i w obecności 5 tys. Polaków poprosił Olę o rękę. Zebrani w hali nagrodzili narzeczonych gromkimi brawami, zaśpiewali im "Sto lat!", a biskup Solarczyk pobłogosławił ich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL