Nowy numer 7/2019 Archiwum

Misyjny orszak

Kolejny raz kolędowali, by pomóc misjonarzom.

- Chcemy głosić Dobrą Nowinę i pomagać misjom - mówią mali kolędnicy-misjonarze z parafii pw. św. Franciszka w Wielogórze koło Radomia.

To była już kolejna akcja przygotowana w tej parafii, przy współpracy miejscowej szkoły.

- W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W ten dzień szczególnie pamiętamy o misjonarzach i terenach objętych działaniem misyjnym. Dzieci z naszej parafii przygotowywały się w czasie przerwy świątecznej do kolejnej już akcji kolędowania. Po uroczystym rozesłaniu w czasie Mszy św. kolędnicy wyruszyli na drogi parafii, by dzielić się radością Narodzenia Pana oraz prosić o wsparcie misji modlitwą i ofiarą - mówi katechetka Jolanta Guzińska i dodaje: - Podziękowania należą się tym, którzy przyjęli kolędników, podzielili się dobrym słowem i wsparli finansowo misje. Dwiema grupami opiekowali się rodzice: P. Religa, M. Porzyczka, M.Tkaczyk, A. Sułkowski i J. Guzińska. Przede wszystkim zaś dziękujemy małym kolędnikom. A byli to: Karol i Szymon Sułkowscy, Ula i Franciszek Religa, Piotr Mizera, Karolina Gwiazda, Ula Wieteska, Krzysztof Porzyczka, Małgorzata Guzińska, Wojciech Tkaczyk, Julia Gryz. Akcję zakończyliśmy w domu państwa Mateusza i Ewy Dejów, którym serdecznie dziękujemy za gościnę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL