Nowy numer 7/2019 Archiwum

Do muzeum przybywajcie!

Chór działający przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu wystąpi z koncertem kolęd w Muzeum im. J. Malczewskiego.

Koncert odbędzie się 14 stycznia o godz. 14 w ramach noworocznego cyklu "Do muzeum przybywajcie!", który związany jest z tradycją śpiewania kolęd do 2 lutego.

Chór z NSJ koncertował już w swoim parafialnym kościele, który podczas ich występu wypełniony był po brzegi. - W tym roku członkowie zespołu pod kierownictwem wikariusza ks. Sebastiana Osińskiego przygotowali i wykonali wiele nowych kolęd i pastorałek, a młodzieżowy zespół instrumentalny wspierał naszych rodzimych instrumentalistów - informuje parafianka Barbara Głowacka.

Podczas koncertu chórzyści zaprezentowali się w nowych strojach. Ich występ został przyjęty entuzjastycznie i nagrodzony owacjami. - Na zakończenie proboszcz ks. kan. Roman Adamczyk pogratulował wszystkim wykonawcom i podziękował za trud i czas, jaki musieli poświęcić i instrumentaliści, i wokaliści, by to wszystko mogło tak wybrzmieć. Wszyscy opuszczaliśmy kościół bardzo wzruszeni, a w oczach jeszcze kręciły się łzy wzruszenia, dumy i radości - opowiada B. Głowacka.

Z ostatnim koncertem w ramach cyklu "Do muzeum przybywajcie!" 28 stycznia w Muzeum Jacka Malczewskiego o 16 wystąpi zespół Gospel Radom.

Wstęp na koncerty wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL