Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pogrzeb kapłana

W wieku 58 lat zmarł ks. kan. Ryszard Szczęśniak, proboszcz parafii Bielicha koło Radomia.

Ks. Ryszard Szczęśniak urodził się 11 lipca 1959 roku w Wieniawie. Pochodził z parafii Mniszek. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1984 roku w Radomiu. Jako wikariusz pracował w parafiach Białaczów i pw. Chrystusa Króla w Radomiu. Od 1991 r. był wizytatorem katechetycznym, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. W 1995 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu (os. Planty), gdzie zbudował kościół parafialny. W 2012 r. został proboszczem parafii pw. MB Różańcowej w Bielisze koło Radomia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 stycznia o 10.00 w kościele parafialnym w Bielisze, a o 12.30 - w rodzinnej parafii w Mniszku, gdzie zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL