Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tym razem tajemnica wcielenia

To będzie już 16. edycja Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych w parafii oo. franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej.

Zapisy trwają do poniedziałku 22 stycznia. Warsztaty potrwają od 26 do 28 stycznia. - Tematem tej edycji będzie przede wszystkim tajemnica Bożego wcielenia, a więc kolędy, ale nie tylko... Będzie to również czas świętowania wspomnienia liturgicznego założyciela sióstr eucharystek - bł. Jerzego Matulewicza - zapowiada organizatorka s. Małgorzata Galik. - Warsztaty poprowadzą: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Jakub Tomalak i ks. Grzegorz Mączka. Warto zabrać ze sobą ołówek i wodę. Kawa, herbata i małe co nieco zapewnione są przez organizatorów podczas przerw. Koszt warsztatów to 70 zł. Jeśli ktoś nie może wpłacić całej kwoty, a ma pragnienie uczestnictwa, składa ofiarę dobrowolną. Można zamówić obiad w sobotę i niedzielę. Istnieje możliwość noclegu w Domu Pielgrzyma w Ostrej Bramie, ul. Wileńska 34a (tel. 501 538 799, ostrobramska@wp.pl, www.ostrobramska.pl). Noclegi u parafian trzeba uzgodnić ze mną.

Warsztaty rozpoczną się w piątek 26 stycznia o 15.00 w Świetlicy Franciszkańskiej, Rynek 64 w Skarżysku-Kamiennej. Zajęcia w sobotę rozpoczną się o 8.30 i potrwają do godz. 21. - W niedzielę rozpoczniemy już o 8.00. O 12.00 będzie uroczysta Eucharystia, a o godz. 16.30 koncert kolęd w wykonaniu uczestników zakończy warsztaty - zapowiada s. Małgorzata.

Zgłoszenia można składać w jeden z wymienionych poniżej sposobów:

- wypełniając kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.eucharystki.pl,
- wysyłając e-mail na adres: gosiasje@wp.pl,
- wysyłając SMS na nr: +48 798 995 882.

Wiadomość mailowa lub SMS-owa powinna zawierać następujące dane: imię, nazwisko, wiek, adres, telefon kontaktowy, adres e-mailowy, a obok tego informację o potrzebie zapewnienia noclegu u parafian (piątek/sobota, sobota/niedziela), informację o chęci zamówienia obiadu (sobota, niedziela; liczba dań). Obok tego instrumentaliści podają instrument, na jakim grają. Osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodziców, którą należy przywieźć na warsztaty.

Szczegółowych informacji udziela s. Małgorzata: tel. +48 798 995 882, gosiasje@wp.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama