GN 42/2020 Archiwum

Niezapomniana wizyta

Ten dzień w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej był dniem wyjątkowym. Placówkę odwiedził bp Henryk Tomasik.

Razem z ordynariuszem przyjechali księża dyrektorzy Caritas Diecezji Radomskiej - ks. Robert Kowalski oraz ks. Damian Drabikowski.

- Ciepło, serdeczność i spokój, jakim otoczył nas znamienity gość, sprawiły, że wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Uczestnicy warsztatów w podziękowaniu za wizytę śpiewali kolędy oraz złożyli dostojnemu gościowi życzenia z okazji 25. rocznicy święceń biskupich. Życzyliśmy mocy Ducha Świętego, zdrowia, siły i wytrwałości w codziennej posłudze pasterskiej - mówi Barbara Rosiewicz, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wychowankowie warsztatów pochwalili się swoimi talentami. Śpiewali kolędy   Wychowankowie warsztatów pochwalili się swoimi talentami. Śpiewali kolędy
Archiwum WTZ

Biskup odwiedził wszystkie pracownie terapeutyczne. Obejrzał miejsca, w którym mieszkają i przebywają podopieczni oraz wykonane nich podczas zajęć prace.

- Wszyscy czuliśmy wyjątkowość i niepowtarzalność tej wizyty oraz nieopisaną radość z zaszczytu, jakiego mieliśmy okazję doświadczyć. Otrzymaliśmy błogosławieństwo Biskupa na dalszą pracę, a także obrazki upamiętniające wizytę w naszej placówce - zapewniają pracownicy WTZ.

- W imieniu całej wspólnoty Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej dziękujemy bp.  Tomasikowi za spotkanie, za słowo życzeń skierowane do każdego z nas. Dziękujemy za pamięć, modlitwę, napełnienie wiarą oraz wlanie w nas nadziei i miłości, które tak bardzo są nam potrzebne w życiu codziennym - mówi pani kierownik.

 Wspólny posiłek pracowników i podopiecznych placówki z wyjątkowymi gośćmi   Wspólny posiłek pracowników i podopiecznych placówki z wyjątkowymi gośćmi
Archiwum WTZ

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama