Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bajkowe ferie

Jest wesoło, bezpiecznie, ciekawie i głośno. Chodzi o to, aby dzieci znalazły tu drugi dom.

Centrum Nauki i Zabawy "Bajka" prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Rapackiego 7 zaprosiło dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii. Opiekunowie organizują zajęcia zarówno w placówce, jak i plenerze. - W naszych wycieczkach uczestniczy prawie 30 dzieci i młodzieży, zaś podczas zajęć na miejscu - przecieraliśmy oczy ze zdumienia - było ponad 50 dzieci i młodzieży. To totalny rekord. U nas każdy może znaleźć coś dla siebie - mówi Paulina Zalewska, kierownik placówki.

W pierwszym tygodniu byli w kinie, na warsztatach, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Były turnieje, malowanie twarzy, zajęcia "Królestwo Potrzeb", maraton filmowy dla młodzieży, konkursy plastyczne czy kulinarne. W "Bajce" nie zamykały się drzwi.

- "Bajka" ma drzwi otwarte dla każdego. Dzieci z osiedla i okolic chętnie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez naszą placówkę. Chodzi nam o to, aby dzieci znalazły tu drugi dom. Jest wesoło, bezpiecznie, ciekawie i głośno. Ten czas wolny to dla naszych pedagogów świetny moment na naukę przez zabawę, a młodzi, jeszcze plastyczni ludzie, chętnie uczestniczą w różnych zajęciach. Bardzo nas to cieszy, bo tutaj czeka ich wiele atrakcji, ale też ciepły obiad czy pyszny podwieczorek - zapewnia P. Zalewska.

Centrum Nauki i Zabawy organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży również w tym tygodniu. Będą warsztaty kulinarne w restauracji MammaLeo, dzień słodkości, turniej sportowy i konkursy plastyczne, wyjście do McDonald's, Jump World i na kręgle. Wszystkie atrakcje dla podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej są bezpłatne.

Centrum powstało w 2001 roku. W marcu 2005 r. utworzono tu świetlicę środowiskową dla dzieci. Mogą korzystać z pracowni plastycznej, internetowej, językowej. Od 1 lutego 2008 r. opiekę nad placówką objęła Caritas Diecezji Radomskiej.

"Bajka" organizuje też wycieczki   "Bajka" organizuje też wycieczki
Archiwum Centrum Nauki i Zabawy "Bajka"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama