Nowy numer 45/2018 Archiwum

Proboszcz na scenie

„Królewiaczki” i zaimprowizowane jasełka w zabytkowym kościele.

Od kilku lat w parafii pw. św. Wawrzyńca w Lipie, na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, ma miejsce niezwykłe wydarzenie – Wieczór Bożego Narodzenia – w którym uczestniczą całe rodziny. Wszyscy śpiewają kolędy i pastorałki. Rozstrzygane są też konkursy z nagrodami na najbardziej oryginalną szopkę i najlepiej zaśpiewaną kolędę. W tym roku wieczór rozpoczął występ „Królewiaczków”, czyli ponad 50-osobowego zespołu taneczno-wokalnego z Królewca.

Prowadzą go nauczycielki Dorota Kołodziejczyk i Agnieszka Nowacka. – Śpiew i taniec „Królewiaczków” w naszym zabytkowym kościele zrobił duże wrażenie na obecnych – powiedział proboszcz ks. Tomasz Waśkiewicz. Później ks. Tomasz został zaproszony przez uczniów do gry teatralnej. W zaimprowizowanej scenie jasełkowej przyznał się małej „diablicy”, że uwielbia rządzić, co bardzo rozbawiło publiczność. Gdy przyszedł czas na ocenianie szopek, okazało się, że nie jest to łatwe zadanie, bo wszystkie zasługiwały na nagrodę. Nie mniejszy problem był z ocenianiem śpiewających. – Wszystkie kolędy i pastorałki brzmiały od serca – podsumował proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy