Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zacznij modlić się o uzdrowienie!

Traktują to na serio, bo widzą, że Pan Bóg naprawdę przywraca zdrowie.

Krótko po modlitwie o uzdrowienie do sanktuarium w Kałkowie-Godowie zadzwoniła kobieta, by poinformować, że ustąpił jej dokuczliwy ból kręgosłupa. – To było po modlitewnym spotkaniu, gdzie mieliśmy modlitwę o uzdrowienie – mówi ks. Sławomir Płusa, lider i założyciel charyzmatycznej Wspólnoty Świętego Dobrego Łotra w Radomiu, odpowiedzialny za dzieło nowej ewangelizacji w diecezji radomskiej. O takich świadectwach on i jego współpracownicy mogą opowiadać długo.

W mocy ducha

– Modlitwa o uzdrowienie w mocy Ducha Świętego to nie jest nic nowego. To żaden wymysł, ale powrót do ewangelicznych korzeni. Czytamy o tym w Ewangeliach, w pismach Nowego Testamentu i u ojców Kościoła. To nakaz, który zostawił Pan Jezus. Zbawiciel obiecał, że głoszeniu Ewangelii towarzyszyć będą znaki, a wśród nich uzdrowienia. I tak to się dzieje także dzisiaj – mówi Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic.

Marcin w 2007 r. oddał świadomie życie Panu Jezusowi na czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego. Miał wówczas 16 lat. Po tym spotkaniu założył wspólnotę w Skierniewicach. Dziś dociera do 10 krajów. – Jeździmy i prowadzimy warsztaty z modlitwą o uzdrowienie. Doświadczenie miłości Pana Boga przemieniło mnie. Zacząłem czytać słowo Boże, a tam są obietnice. Jedną z nich jest ta, że chorzy będą uzdrawiani, i czuję, że w tym kierunku Pan Bóg nas prowadzi. Przyjechałem do Jedlni koło Radomia, by poprowadzić warsztaty, które pomogą prowadzić modlitwę o uzdrowienie. Dzielimy się naszym doświadczeniem. Dajemy konkretne podpowiedzi i wskazówki, które pomogą wejść w modlitwę o owoce ewangelizacji. Chcemy pokazać osobom, szczególnie świeckim, że są powołane – jak mówi katechizm – do stawania w pierwszym rzędzie Kościoła – wyjaśnia Marcin.

Znak dla niewierzących

W działaniu tych grup zdumiewa totalna wiara, która staje w poprzek ludzkim lękom i niepewnościom. – W wakacje ubiegłego roku podeszliśmy do młodych ludzi. Siedzieli, pili piwo. Zapytaliśmy ich, czy nie mają dolegliwości fizycznych, bo my wierzymy w Pana Jezusa i On ma moc dzisiaj uzdrowić. I to ich zaciekawiło. Zaczęliśmy się za nich modlić. I okazało się, że chłopak, który nie miał czucia w palcu od urodzenia, zaczął je mieć. I po tym znaku zaczęli pytać, gdzie mogą pójść, by się spotkać we wspólnocie wierzących. To był haczyk, na który złowiliśmy ich dla Pana – opowiada Marcin. W modlitwie o uzdrowienie nie chodzi o jakąś magię, czyli zespół czynności, które mają zmusić Pana Boga do określonego działania. – W tej modlitwie pierwszym elementem jest postawienie na uwielbienie Pana Jezusa, a potem zdanie się na Jego panowanie, które prowadzi do zwycięstwa nad grzechem i jego skutkami, oraz oddanie ich w modlitwie i zawierzeniu, w tym także chorób – mówi ks. Płusa. Praktyka charyzmatycznej modlitwy o uzdrowienie wiąże się przede wszystkim z Eucharystią, choć nie tylko. – Techniczną rzeczą przy modlitwie o uzdrowienie jest przywołanie mocy Ducha Świętego. Chodzi o to, żeby Pan Jezus działał Jego mocą. To jest związane z Eucharystią, choć nie zawsze. Modlitwa o uzdrowienie może być częścią Eucharystii w sensie intencji modlitewnej. Możemy modlić się o uzdrowienie na Eucharystii, ale też możemy się modlić o uzdrowienie podczas adoracji Pana Jezusa, uwielbiając Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. To jest druga forma, poza Mszą św. Ale tutaj ważne jest to, by nie zasłonić Pana Jezusa innymi modlitwami. Tutaj potrzebny jest zdrowy balans: uwielbienie i zarazem przyjęcie owoców obecności Chrystusa. I trzecia forma, modlitwa bez obecności Najświętszego Sakramentu, ale z przywołaniem mocy Ducha Świętego. W każdej z tych form jest modlitwa o uzdrowienie, nad konkretną osobą. Nie ma sztywnych reguł czy modlitw. Ważne jest, by odwołać się do kerygmatu, czyli do Dobrej Nowiny o zbawieniu człowieka. I to jest fundament modlitwy o uzdrowienie – wyjaśnia ks. Płusa.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy