Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomóżmy tej rodzinie

Dom państwa Warnke z Główczewic na Pomorzu zniszczyły sierpniowe nawałnice.

Okazją do wsparcia będzie udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Rycerzy Kolumba z Suchedniowa i Caritas Diecezji Radomskiej. – Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany państwu Warnke z Główczewic na Pomorzu, których dom został zniszczony w sierpniowych nawałnicach. Podczas koncertu zaśpiewa m.in. Ryszard Rynkowski oraz Anna Hamela i zespół Old Marinners. Wydarzenie to będzie połączone z aukcją przedmiotów ofiarowanych na cele charytatywne – informują suchedniowscy Rycerze Kolumba.

Koncert odbędzie się w sobotę, 3 lutego, o 16.00 w hali sportowej w Suchedniowie, ul. Sportowa 5.

– Ekspertyza budowlana nakazała rozbiórkę domu, w którym mieszkała trzyosobowa rodzina, pan Antoni razem z ciężko chorą żoną i synem, wymagającymi kosztownego leczenia i opieki. A co ważne – bezpośrednio po przejściu nawałnicy pan Antoni spieszył z pomocą i wraz z innymi mieszkańcami odbudowywał inne zniszczone gospodarstwa. Ofiarna pomoc, jaką niósł innym, nie zważając na swoje potrzeby, sprawia, że patrzymy na niego jako na bohatera, który teraz sam potrzebuje pomocy – mówi Dariusz Wolniak, główny koordynator koncertu z ramienia Rycerzy Kolumba.

Już podczas przygotowywania koncertu zgłosili się pierwsi darczyńcy. Kielecka firma budowlana KRISMAR zaoferowała pokrycie dachu, Rycerze Kolumba z Chmielnika zobowiązali się do zakupu sprzętu AGD i wyposażenia nowo wybudowanego domu w meble, Firma Kleen-Tex przekazała 190 mat podłogowych.

– Koncert i aukcja charytatywna są elementami szerszego projektu niesienia pomocy ofiarom sierpniowych nawałnic. Rycerze Kolumba w całej Polsce od kilku miesięcy organizują kwesty, zbiórki makulatury, wydarzenia kulturalne, a także osobiście pomagają poszkodowanym w wielu pomorskich gminach, samodzielnie usuwając skutki nawałnicy, a także dostarczając potrzebującym specjalistyczny sprzęt oraz artykuły pierwszej potrzeby – informuje D. Wolniak.

Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi nasz ordynariusz bp Henryk Tomasik oraz bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki.

Ekspertyza budowlana nakazała rozbiórkę zniszczonego budynku i dom państwa Warnke trzeba będzie budować od nowa   Ekspertyza budowlana nakazała rozbiórkę zniszczonego budynku i dom państwa Warnke trzeba będzie budować od nowa
Archiwum Rycerzy Kolumba

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama