Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przejmujemy z Tobą ten teren

W Dąbrówce wspólne rekolekcje mieli dorośli i młodzież z Ruchu Światło-Życie.

To była Oaza Rekolekcyjna Diakonii. - Wzięły w niej udział rodziny Domowego Kościoła oraz animatorzy Ruchu Światło-Życie nie tylko z naszej diecezji, ale z całej Polski. - Te dni dały szansę oddychania przestrzenią zjednoczenia z Bogiem - mówi animatorka Beata Kurowska.

ORD poprowadzili ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, i Barbara Bożek z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. - Przedstawili nam elementarne prawdy dotyczące naszego Ruchu. Skupiliśmy się na czterech tematach: Światło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota i Nowa Kultura. To pozwoliło nam na świeże spojrzenie na nasz Ruch. Jedną z rzeczy, nad którymi pracowaliśmy, było zbudowanie jedności. Ważnym działaniem okazało się zaproszenie członków Domowego Kościoła do służby w Diakoniach. Rekolekcje były też dla nas nowym doświadczeniem spotkań w małych grupach, w których znaleźli się ludzie w różnym wieku. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że młodzież potrzebuje dorosłych, a dorośli potrzebują młodzieży - opowiada animatorka.

Uczestników urzekło, jak mówią, uśmiech i "szaleństwo" otwartości na drugiego człowieka Barbary Bożek. - Wyjeżdżaliśmy z Dąbrówki z jej słowami na ustach: "Panie, przejmujemy razem ten teren, niech Twoja chwała się tutaj objawia". Jesteśmy gotowi działać na froncie, bo ziarno zostało zasiane. Chwała Panu za ten czas! - kończy Beata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama