Nowy numer 47/2019 Archiwum

Dzień otwarty u onkologów

Kolejny raz zorganizowało go Radomskie Centrum Onkologii na os. Wacyn.

Lecznica podkreśla, że dzień otwarty związany jest z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Dla odwiedzających przygotowano konsultacje dietetyczne w chorobach nowotworowych, informacje o rehabilitacji w chorobie onkologicznej czy w zakresie onkologii klinicznej. Można było porozmawiać ze specjalistami (m.in. onkolog, ginekolog, chirurg), a także z Amazonkami ze Stowarzyszenia DANA. Pacjentki po chemio i radioterapii mogły zapisać się na warsztaty w zakresie wizażu.

Placówka proponowała badania w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, zrobić USG brzucha, tarczycy, piersi czy węzłów chłonnych. Kobiety w wieku 50-69 lat mogły wykonać profilaktyczne badania mammograficzne finansowane przez NFZ.

A poza tym była możliwość zwiedzania RCO i poznania tego miejsca „od kuchni”.

- To było mniej oficjalne spotkanie dla każdego, kto chciałby się czegoś dowiedzieć, ale jeszcze nie musi iść do lekarza, bo jeszcze nic mu nie dolega - mówi Izabela Leśkiewicz, rzecznik Radomskiego Centrum Onkologii i informuje, że placówka planuje kolejne takie dni, o czym będzie informować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama