GN 28/2018 Archiwum

Awans posła z Radomia

Wojciech Skurkiewicz został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Nominację wręczył mu Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. W ministerstwie W. Skurkiewicz będzie odpowiedzialny m.in. za kontakty z parlamentem, współpracę z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz współpracę z wojskowymi placówkami muzealnymi.

Na antenie Radia Plus Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, powiedział, że nominacja dla posła Skurkiewicza zwiększy szanse inwestycyjne regionu radomskiego.

Wojciech Skurkiewicz urodził się 5 grudnia 1969 r. w Radomiu. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1994-2004 pracował jako dziennikarz w Katolickim Radiu Radomskim AVE. Od 2004 do 2006 r. był koordynatorem programowym, a następnie szefem redakcji Radia Plus Radom. W okresie 2006-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. W latach 2006-2007 był radnym i przewodniczącym Rady Miasta Radomia. Należy do NSZZ „Solidarność”. Był senatorem w latach 2007-2015. W 2015 roku uzyskał mandat posła VIII kadencji z list Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma