GN 28/2018 Archiwum

Czuję się potrzebny

Jerzy Skórkiewicz został członkiem Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Do Akcji Katolickiej należy 17 lat. Do współpracy J. Skórkiewicza zaprosił ks. Ireneusz Kosecki, asystent kościelny AK przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Prezesem Diecezjalnego Instytutu AK był pełne dwie kadencje, czyli 8 lat.

Dekret powołujący J. Skórkiewicza do Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej wydał bp Mirosław Milewski, krajowy asystent Akcji Katolickiej w Polsce.

Czytamy w nim: „Na podstawie Art. 52.2 Statutu Akcji Katolickiej w Polsce mianuję Pana Jerzego Skórkiewicza członkiem Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce na okres 4 lat. Na podjętą pracę dla dobra Kościoła i Stowarzyszenia z serca błogosławię”.

- Statut stanowi, że każdy prezes DIAK jest członkiem Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. W styczniu nową prezes została Teresa Połeć. Cieszę się i jestem dumny, że bp Milewski nominował mnie jako członka rady. Tym samym uznał, że mogę coś wnieść do stowarzyszenia na szczeblu ogólnopolskim. Czuję się potrzebny i doceniony - mówi J. Skórkiewicz.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich. - Umacnia nas w tym, co dla nas najważniejsze - w wierze. Tu mamy stałą formację - zapewnia J. Skórkiewicz i zachęca do wstępowania w szeregi AK.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma