GN 28/2018 Archiwum

Test i nagroda

Zbliżają się "Kaziki" - święto ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej.

Radomski Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza do zgłaszania kandydatów do X jubileuszowej edycji Nagrody im. św. Kazimierza i drużyn do Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu. Wręczenie nagrody i test odbędą się w niedzielę 4 marca w "Resursie" podczas "Kazików" 2018.

Nagroda im. św. Kazimierza przyznawana jest osobom, stowarzyszeniom czy organizacjom, które wykazały się w roku poprzednim wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego miasta. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą tylko na właściwym wniosku, który można pobrać ze strony internetowej www.resursa.radom.pl do 16 lutego. Wnioski można przynosić osobiście do siedziby "Resursy Obywatelskiej" (Radom, ul. Malczewskiego16) lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Wielki Test Wiedzy o Radomiu stanowi stały element "Kazików" od 5 lat. Podczas niego trzyosobowe drużyny odpowiadają na pytania dotyczące Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z 4 rund po 15 pytań każda. Zwycięska drużyna przekaże na rzecz polskiej szkoły na Litwie dar. Dotychczas do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie trafił sprzęt komputerowy, a do Miednik Królewskich - żaluzje okienne. W tym roku dary trafią do Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 16 lutego pod adresem: resursa@resursa.radom.pl. Zgłoszenie powinno zawierać personalia 3 osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Regulamin testu oraz pytania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.resursa.radom.pl.

Wszelkich informacji udziela Paweł Puton, pracownik Działu Dziedzictwa Kulturowego "Resursy" (pawel.puton@resursa.radom.pl, tel. 48/362 85 90 w. 28 lub 788 806 037).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma