Nowy numer 12/2019 Archiwum

Zapraszamy do Panamy

W diecezji radomskiej ruszyła rejestracja na 34. Światowe Dni Młodzieży.

Spotkanie młodych odbędzie się w styczniu 2019 r., w dniach od 17 do 27 stycznia. Z naszej diecezji, która wstępnie zadeklarowała udział 50 osób, zgłosiło się już kilkanaście. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej mlodziradom.pl.

- Pierwsi gotowi na wyjazd - to osoby, które bardzo żywo angażowały się w przygotowania i przeżycia ŚDM tutaj u nas w Polsce. To dopiero początek. Na spotkaniu z odpowiedzialnymi za ruchy i stowarzyszenia w naszej diecezji ustaliliśmy, że chcielibyśmy, aby delegat z każdego ruchu i stowarzyszenia wybrał się wraz z nami na spotkanie z Ojcem Świętym - powiedział na antenie Radia Plus Radom ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM w Panamie.

Podczas Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie z papieżem w Panama City, nasi młodzi przebywać będą w diecezji Chitré, gdzie przygotowywanych jest tysiąc miejsc dla młodych.

Ze względu na odległość jest to kosztowny wyjazd. Ale organizatorzy są pełni nadziei, bo nie brakuje chętnych do pośpieszenia z pomocą. Na przykład radomska restauracja La Melisa postanowiła każdą złotówkę od lunchu przeznaczyć na wyjazd młodych na ŚDM. Przypomnijmy, że to restauracja, która jako pierwsza zaoferowała posiłki dla ubogich.

Ponadto także młodzi z duszpasterstwa, by zbierać fundusze, będą sprzedawali prawdziwą kawę z Panamy, która tam jest prawdziwym hitem, oraz banany, najchętniej spożywany w tamtym kraju owoc.

Obok przygotowań materialno-organizacyjnych ważne jest przygotowanie duchowe. Każdego 22. dnia miesiąca o 19.00 odbywają się modlitewne spotkania w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu.

Wielkimi krokami zbliża się także zimowy Apel Młodych. Odbędzie się 24 lutego na hali radomskiego MOSiR-u. Wyjątkowym gościem będzie abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Zagra zespół niemaGOtu!

Zgłoszenia grup pod numerem 608 475 981.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL