Nowy numer 12/2019 Archiwum

Pośród starszych i chorych

W parafii Miedzierza nawiedził ich bp Piotr Turzyński, sufragan radomski.

Po homilii do sakramentu chorych przystąpiło ok. 300 osób, starszych, chorych i cierpiących.

- Na zakończenie tej liturgii, w imieniu wszystkich tu obecnych, pragniemy podziękować ekscelencji za sprawowaną w naszej intencji Eucharystię, za wygłoszone słowo Boże oraz udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wszystkich obecnych tutaj kapłanów, za posługę w konfesjonale i wspólną modlitwę. Niech wyrazem naszej wdzięczności będą te kwiaty oraz modlitwa, którą obiecujemy w intencjieEkscelencji - powiedział ks. Piotr Supierz, proboszcz parafii, były sekretarz abp. Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Po Mszy św. wszyscy udali się do figury Matki Bożej z Lourdes, która została umieszczona przed parafialną świątynią już w 1929 r. U stóp Maryi bp Piotr złożył wieniec kwiatów i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Na pamiątkę uroczystości bp Piotr wręczył uczestnikom pamiątkowe obrazki i książeczki przypominające biografię sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

To była pierwsza taka uroczystość w parafii. - Doskonale wpisała się w nauczanie papieża Franciszka, który w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego uczy: "Odpowiedzią na dar Jezusa jest zadanie Kościoła, który wie, że powinien obejmować chorych takim samym jak jego Pan spojrzeniem, pełnym czułości i współczucia. Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem, poczynając od wspólnot parafialnych aż po najlepsze ośrodki opieki zdrowotnej" - mówi ks. Supierz.

W uroczystości w Miedzierzy wziął udział ks. prał. Dariusz Giers z Watykanu, wieloletni pracownik Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, której przewodniczył śp. abp Zimowski. Przed uroczystością odwiedził on grób abp. Zygmunta, trzeciego ordynariusza diecezji, w radomskiej katedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL