GN 49/2018 Archiwum

Msza św. nr 160

Eucharystie w intencji Radomia i diecezji sprawowane są kościele garnizonowym.

Grupa modlitewna "Radość i nadzieja" zaprasza w niedzielę 18 lutego o 15.00 na 160. Mszę św. w intencji Radomia i diecezji radomskiej. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył będzie bp Piotr Turzyński.

Comiesięczne Msze św. w tej intencji sprawowane są w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika (kościół garnizonowy) na pl. Konstytucji 3 Maja w Radomiu.

Pierwsza Eucharystia za Radom i diecezję celebrowana była 3 marca 2002 r. w kościele pw. Chrystusa Kapłana (na placu Wyższego Seminarium Duchownego) przez ks. Artura Lacha, ówczesnego ojca duchownego w WSD. - To był czas, gdy po przemianach, jakie zaszły w Polsce, Radom popadł w marazm. Większość z nas nie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości, przygnębiały nas bezrobocie, zwiększająca się agresja wśród dzieci i młodzieży. Potrzeba nam było przemiany duchowej, jak i materialnej naszego miasta i diecezji. Dlatego narodził się pomysł modlitw - mówią o początkach członkowie grupy "Radość i nadzieja".

Obecnie opiekunem grupy jest ks. Grzegorz Tęcza, również ojciec duchowny w seminarium. - Spotykamy się raz w miesiącu na Mszy św. w intencji dziękczynno-błagalnej w kościele garnizonowym. "Przyjacielu, jeśli nieobojętny jest Ci los naszego miasta, przyjdź na Eucharystię pomodlić się razem z nami i wyprosić u Jezusa Chrystusa większe bezpieczeństwo i o lepszy byt dla nas i naszych dzieci!" - zaprasza grupa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy