Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nie tylko "Cudowny chłopak"

Warto zapoznać się z dodatkowymi propozycjami na czas rekolekcji dla młodzieży.

- Zapraszam do skorzystania z tych propozycji i uwzględnienia ich przy planowaniu rekolekcji dla młodzieży, jakie odbędą się w Radomiu od 7 do 9 marca - mówi bp Piotr Turzyński.

Pierwsza z trzech propozycji to koncert ewangelizacyjny zespołu „Jak Najbardziej”. Księża zagrają w seminarium (ul. Młyńska 23/25) 7 marca o 19.00.

- Przed koncertem można będzie oglądać pamiątki po wizycie św. Jana Pawła II w czerwcu 1991 r. w Radomiu - wyjaśnia bp Turzyński

Kolejne dwie propozycje to filmy w Kinie Helios. Tu trzeba wcześniej rezerwować zgłoszenia. Od liczby chętnych zależy wybór sali. Projekcje odbędą się 7 i 8 marca o 12.30, a proponowane filmy to „Ignacy Loyola” i „Cudowny chłopak”.

Cena biletu grupowego (grupa powyżej 10 osób) wynosi 12 zł. Zgłoszenia bezpośrednio w kasie kina Helios (ul. Poniatowskiego 5 w Radomiu) lub telefonicznie: 48 340-07-89; 48 362-80-50 i 722-382-333.

Cudowny chłopak (2017)

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca.

Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie.

Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym. Nominowany do Oscara. Reżyseria Stephen Chbosky, scenariusz Steve Conrad i Jack Thorne (USA, Hongkong).

Ignacy Loyola (2016)

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami.

Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion. Scenariusz i reżyseria: Paolo Dy (Hiszpania, Filipiny).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL