Nowy numer 8/2019 Archiwum

Pytania o Pana Boga

Rozmawiali o spowiedzi i kierownictwie duchowym. Oazę modlitwy prowadziła Diakonia Życia.

Oaza modlitwy odbyła się w Ośrodku Ruchu Światło-Życie "Betania" w Pionkach. Rozpoczęła ją Msza św. - Homilię wygłosił dla nas ks. Karol Kostecki. Mówił o poszukiwaniu i pytaniu o Pana Boga, a całemu kazaniu towarzyszył cytat: "Kto szuka Boga, już Go znalazł" - mówi uczestniczka Karolina Majchrzak.

Oazowicze uczestniczyli w Drodze Krzyżowej Dziecka Nienarodzonego. - Diakonia Życia postarała się pokazać nam życie dzieci od samego poczęcia. Podczas tego punktu wspomnieli również o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a deklaracje o jej podjęciu można było złożyć podczas Eucharystii w procesji z darami - opowiada Karolina.

W spotkaniu uczestniczyli też dwaj alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Kleryk Przemysław Żmuda odpowiadał młodym, w jaki sposób powinien odbywać się sakrament pokuty. Z kolei kleryk Tomasz Rokita mówił o kierownictwie duchowym.

Oazowicze wzięli udział w panelu zatytułowanym "Ja to nic, ale ja i Bóg to wszystko", obejrzeli film "Ukryte piękno". - Spotkania w grupach dały nam świadomość o najważniejszym darze, jaki otrzymujemy za darmo - o łasce Bożej - mówi Karolina.

Oazę Modlitwy zakończyła Msza św. - Ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło-Życie, dał nam ważną wskazówkę: w naszym życiu będzie jeden dzień radości i 40 dni postu, i tak na zmianę, lecz właśnie te dni postu, dni na pustyni trzeba oddawać Bogu, spędzać je z Nim - podkreśla Karolina.

  Wspólny śpiew jednoczy
Jędrzej Kopycki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL