Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wielkopostny Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców

Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Piotr Jaroszyński.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25.

Tym razem dzień skupienia będzie przebiegał pod hasłem „Kultura języka polskiego jako misja”. Wykład pod tym tytułem wygłosi prof. hab. Piotr Jaroszyński, kierownik katedry Filozofii Kultury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Organizatorzy tego wielkopostnego wydarzenia zapraszają wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty w najbliższą niedzielę, 11 marca na 10.00 do seminaryjnej kaplicy.

Rozpocznie się wtedy nabożeństwo pokutne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

O 11.00 spotkanie refektarzu na kawie i herbacie. Wykład prof. Jaroszyńskiego zaplanowano na 11.30. Po wykładzie o 12.40 w seminaryjnej kaplicy Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Turzyńskiego, krajowego duszpasterza nauczycieli. Po Eucharystii ponownie wszyscy spotkają się na refektarzu przy posiłku.

- Każdy dzień skupienia jest okazją, żeby spotkać się w gronie nauczycieli, wymienić myśli, doświadczenia, przeżycia, ale przede wszystkim wspólnie przygotować się do tego wydarzenia, jakim jest Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdy dzień skupienia staram się zapraszać kogoś interesującego, ciekawego. Prof. Piotr Jaroszyński znany jest również z mediów katolickich, jest wykładowcą na wielu uniwersytetach w Polsce i poza jej granicami - powiedział ks. Wojciech Wojtyła, sekretarz Krajowego Biura ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, duszpasterz nauczycieli i wychowawców diecezji radomskiej.

Uczestnicy dnia skupienia otrzymają bezpłatny numer „Wychowawcy”, Miesięcznika Nauczycieli i Wychowawców Katolickich wraz z biuletynem Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli (biuletyn ukazuje się od stycznia).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma