Nowy numer 12/2019 Archiwum

Wielkanocne śniadanie

Z wolontariuszami zasiądą do niego osoby samotne, dla których czas świąteczny jest trudny.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych organizuje Fundacja "Wolne miejsce". - W tę świąteczną niedzielę będziemy chcieli gościć wszystkich tych, którzy tego będą potrzebować, bez względu na ich status majątkowy, by wraz z nami świętowali ten najbardziej radosny dzień w roku - dzień zmartwychwstania. Ten dzień to symbol nadziei i my tę nadzieję chcemy przełożyć na taki wymiar praktyczny - mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji.

Śniadanie odbędzie się 1 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu. Rozpocznie się o godz. 9. Akcję można wesprzeć, przekazując produkty na świąteczny stół, można też zostać wolontariuszem.

- Dziękuję fundacji, że odnalazła Radom. W zeszłym roku świętowaliśmy już wspólnie wigilię. Zainteresowanie było bardzo duże. W czasie świąt samotność doskwiera najbardziej, dlatego cieszymy się, że w ten pierwszy dzień, kiedy Chrystus zmartwychwstał, osoby samotne mogą spotkać się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym, razem świętować. Chcielibyśmy ten projekt kontynuować. Dlatego zwracam się do mieszkańców Radomia, aby wsparli akcję. Dziękuję tym, którzy to robią, bo jest to bardzo szczytna idea - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Na świątecznym stole będą żurek, wędliny, jajka, ciasta, kawa, herbata. Z osobami samotnymi spotkają się wolontariusze. - Kiedy inni świętują z rodziną, wiele osób jest samotnych, smutnych, czują się niepotrzebne. Próbujemy im zorganizować rodzinne święta. Oprócz tego, że pomagamy osobom samotnym, krzewimy ideę wolontariatu. Potrzebujemy wolontariuszy. Samo to, że usiądą obok tych ludzi przy stole, porozmawiają, okażą im serce, jest bardzo ważne - podkreśla Zbigniew Ciesielski, koordynator akcji w Radomiu.

Spotkania dla osób zainteresowanych wolontariatem odbywają się cyklicznie. O ich miejscu i czasie organizatorzy informują za pomocą fanpage’a na Facebooku: Wolne Miejsce - Radom.

Wielkanocne śniadanie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL