GN 3/2021 Archiwum

Oazowy szturm trwa

Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie.

Pierwszego dnia zapisów, czyli wczoraj, w środę 13 marca, w diecezji radomskiej zapisało się ponad 600 osób. - Drugiego dnia mamy już ponad 700 chętnych. Przygotowaliśmy 1100 miejsc, ale już teraz widzimy, że będzie trzeba zorganizować dodatkowe turnusy. Tak jest na przykład z Oazą Dzieci Bożych w Mariówce. Tutaj zorganizujemy dodatkowe rekolekcje - mówi ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Zgłoszenia odbywają się w biurze ruchu, które mieści się w budynku kurii biskupiej, ale trwają także w parafiach.

- W ubiegłym roku na rekolekcje z naszej parafii zgłosiło się ponad 30 młodych. Teraz jest podobnie. Najwięcej chętnych zapisało się na Oazę Nowego Życia w Lubomierzu. To głównie młodzież, która kończy gimnazjum - informuje ks. Łukasz Białas, wikariusz w parafii pw. św. Bartłomieja w Opocznie.

Zuzanna Wiktorowicz i Julia Kowalczyk, parafianki ze św. Bartłomieja w Opocznie, wybierają się w te wakacje na rekolekcje oazowe. Już się zapisały. - To będzie moja trzecia oaza. W tym roku jadę do Pionek. Te rekolekcje zbliżają mnie do Pana Boga. W oazie mam przyjaciół z wielu parafii. Już się cieszę, że się znowu spotkamy i będziemy razem przez te dni - zdradza Zuza.

Dla Julki to będzie pierwsza oaza. - Jestem uczennicą IV klasy szkoły podstawowej. Śpiewam w scholi i chodzę na spotkania grupy oazowej. Do wyjazdu na te rekolekcje zachęcił mnie ks. Łukasz. Myślę, że będzie fajnie - mówi Julia.

Oprócz zbierania uczestników letnich rekolekcji, trwa gromadzenie kadry. - Praktycznie mamy już grono moderatorów, którzy poprowadzą turnusy. Nadal gromadzimy animatorów, którzy wesprą moderatorów. Tych na wszystkie turnusy potrzeba około 130. Jeszcze trochę nam brakuje. Rozesłaliśmy maile z zaproszeniami i ufamy, że wszystko dopniemy na ostatni guzik - zapewnia ks. Dukielski.

Wszelkie informacje o tegorocznych rekolekcjach oazowych można uzyskać pod numerem tel.: 512 171 460 bądź w środy i czwartki w godz. 10-16 w ośrodku w kurii, Radom, ul. Malczewskiego 1.

Wykaz miejsc i terminów turnusów rekolekcji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama