Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielkie święto młodzieży

W Niedzielę Palmową w Radomiu od kościoła farnego do katedry przejdzie Droga Krzyżowa.

Jak co roku w Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Na hasło tego dnia papież Franciszek wybrał słowa: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" (Łk 1, 30).

Z tej okazji już tradycyjnie w Radomiu organizowana jest przez młodych Droga Krzyżowa ulicami miasta. Od wielu lat uczestniczy w niej młodzież z różnych ruchów i stowarzyszeń oraz radomskich parafii.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20 przed kościołem św. Jana (fara). Rozważania przygotowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej z Mariówki. Obstawę muzyczną zapewni schola z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter - inscenizacji i prezentacji multimedialnej.

- Mamy jednak nadzieję, że pomimo nowych form uda nam się zachować modlitewny i refleksyjny charakter Drogi Krzyżowej, jaki pamiętamy z poprzednich lat. Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego zamanifestowania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic - zachęca do udziału w Drodze Krzyżowej bp Henryk Tomasik.

Zakończenie spotkania modlitewnego będzie miało miejsce w katedrze, gdzie zostaną rozdane teksty orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama