Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przesiądźmy się na rowery

W Wielkanoc rozpocznie się nowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego.

Wszystko już prawie gotowe. Pozostało tylko rozwieźć rowery na stacje i uruchomić system. 1 kwietnia, w Wielkanoc, rozpocznie się kolejny sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. - Już pierwszy rok funkcjonowania w Radomiu roweru miejskiego pokazał, że był to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym liczba ponad 150 tys. wypożyczeń, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zapraszam wszystkich do korzystania z roweru miejskiego już od pierwszego dnia. Jednocześnie zapewniam, że cały czas pamiętamy o potrzebie dalszej rozbudowy sieci dróg dla rowerów i systematycznie to robimy. Na przykład kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki, która połączy zalew na Borkach z ulicą Wapienną, czyli drogą wylotową w kierunku Domaniowa. Potrzeby rowerzystów są też uwzględnione m.in. w projektach budowy trasy N-S czy zmian w układzie komunikacyjnym w sąsiedztwie placu Jagiellońskiego - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Radomski Rower Miejski wystartował w zeszłym roku z 25 stacjami i 250 rowerami. W kolejnych miesiącach przybyły dwie kolejne stacje. Uruchomiono je dzięki zaangażowaniu prywatnych sponsorów. Oprócz standardowych rowerów można było wypożyczyć tandemy i trzykołowe rowery rodzinne.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego jest już zarejestrowanych ponad 12 tys. osób. Ich konta w nowym sezonie zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Niewykorzystane środki przy dezaktywacji konta podlegają zwrotowi.

- Gorąco zachęcam mieszkańców Radomia do przesiadki na rowery. To nie tylko sposób na rekreację, ale przede wszystkim doskonały środek codziennego transportu na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Zostawmy samochody w garażu, wsiądźmy na rowery - zachęca Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama