GN 3/2021 Archiwum

Gratulacje dla Roberta Grudnia

List z Episkopatu Polski dla radomskiego wirtuoza organów.

Artysta i kompozytor Robert Grudzień został wyróżniony prestiżową nagrodą - statuetką Angelus w dziedzinie animacji życia kulturalnego, za promowanie muzyki, działalność artystyczną oraz organizację koncertów i festiwali. Nagrody te trafiają do społeczników, artystów, animatorów kultury, przedsiębiorców, osób duchownych. Robert Grudzień jest lokalnym patriotą. Przy okazji koncertów i spotkań promuje rodzinne miasto Radom.

Także Episkopat Polski podziękował R. Grudniowi za cykl spektakli i koncertów, ale przede wszystkim za przypomnienie przesłania, „by być dobrym jak chleb”. W ten sposób pan Robert, realizując swój projekt, włączył się w uczczenie Roku św. Brata Alberta. Artysta powołał także Teatr Brata Alberta. Za szereg inicjatyw, które odbywały się w ośmiu województwach, w liście gratulacyjnym podziękował R. Grudniowi bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. „Gratuluję serdecznie. Imponujące jest Pana zaangażowanie i godna wyjątkowego uznania determinacja w realizacji powyższego projektu. Dzięki Panu tyle znakomitych osób i środowisk, reprezentujących polską kulturę miało okazję uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka Św. Brata Alberta Chmielowskiego i zarazem zaczerpnąć z jego spuścizny wiele nowych inspiracji” - napisał w liście bp. Miziński.

Inicjatywa powołania Teatru Brata Alberta narodziła się z tradycji, jaką na festiwalach współtworzonych przez pana Roberta są spektakle i koncerty słowno-muzyczne w wykonaniu najlepszych polskich aktorów. Pierwszym tegorocznym przedsięwzięciem artystycznym był spektakl słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb…Adam Chmielowski – Brat Albert”, Scenariusz napisała Anna Drela, a jest on oparty na listach Adama Chmielowskiego i Brata Alberta do rodziny, przyjaciół, współbraci zakonnych oraz sióstr albertynek, ale także na pismach urzędowych i innych dokumentach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama