Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świąteczne cuda i cudeńka

Wszystkie ozdoby oferowane na kiermaszu zostały wykonane ręcznie.

W holu Urzędu Miejskiego w Radomiu po raz kolejny odbył się Wielkanocny Kiermasz Wyrobów Terapii Zajęciowej. Przy kolorowych stoiskach można było spotkać podopiecznych warsztatów i ich opiekunów. Największym powodzeniem wśród kupujących cieszyły się wielkanocne palmy, a to ze względu na zbliżającą się Niedzielę Palmową. Wszystkie prace na stoiskach zostały wykonane ręcznie. - Jak zawsze, tradycyjnie przygotowujemy dekoracje i upominki na stół wielkanocny. Chcemy w okres Wielkiej Nocy wejść z radością, żeby Pan Jezus Zmartwychwstały naprawdę napawał nas radością i szczęściem. A to trochę też i dzięki temu, że na stole będzie bardziej kolorowo. W nasze ofercie są ozdobne jajka, baranki, palemki i stroiki. Wszystko co jest charakterystyczne dla tego okresu - powiedziała s. Małgorzata Binkowska, kierownik Świetlicy „Akademia Młodych” Caritas Diecezji Radomskiej.

- Mamy tu cudeńka i cudności. Skupiliśmy się głównie na stroikach świątecznych i jak widać są przeróżne. Nasi podopieczni zrobili świetną robotę, a trzeba podkreślić, że niektóre z tych prac są bardzo czasochłonne - na przykład cekinowa kurka - podkreśla Patrycja Litwin, terapeutka w pracowni komputerowo-plastycznej w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”.

Przy jednym ze stoisk stoi Ewelina Gawor, uczestniczka warsztatów terapii zajęciowej przy ul. Grenadierów. Jest autorką świątecznych kartek. - Koledzy z instruktorami przygotowali zajączki, kurki, wianki, jajeczka. Nasze wyroby podobają się i są kupowane. Przy ich wykonaniu pomagali nam nasi instruktorzy - mówi Ewelina.

Dla tych, którzy nie zdążyli na jarmark wielkanocny do Urzędu Miejskiego jest dobra wiadomość. Od piątku do niedzieli ozdoby świąteczne będzie można kupić na jarmarku przed Urzędem Miejskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama