Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mieszkanie plus w Radomiu

Program rusza w grodzie nad Mleczną, a pierwsze rodziny wprowadzą się w 2020 roku.

Pierwsze rozmowy o wdrożeniu programu w Radomiu miały miejsce jesienią 2016 roku. Radom miał być jednym z miast, które wezmą udział w jego pilotażu.

Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i zarazem szef radomskich struktur PiS, informuje, że w poniedziałek 26 marca na sesji Rady Miejskiej podjęta zostanie uchwała dotycząca przystąpienia gminy miasta Radom do spółki MDR Radom, zajmującej się realizacją rządowego programu Mieszkanie Plus. Na rzecz spółki zostaną przekazane nieruchomości przy ul. Tytoniowej w Radomiu, gdzie zostaną wybudowane lokale mieszkalne na wynajem.

- Budowa mieszkań w ramach tego programu może uchronić młodych ludzi przed „zniewoleniem kredytowym”. Jeśli w Radomiu będą atrakcyjne cenowo mieszkania na wynajem, na pewno młodzi radomianie nie będą się decydować na wyjazd do innych miast, ale tutaj będą zakładać rodziny, tutaj mieszkać i przyczyniać się do rozwoju naszego miasta - mówi Anna Kwiecień, posłanka PiS.

Jednocześnie radomski magistrat zapowiada budowę bloku z 45 mieszkaniami w ramach miejskiego programu „Radom dla Młodych”. Budynek stanie przy ul. Narutowicza, a budowa rozpocznie się w końcu bieżącego lub na początku 2019 roku. Na tej samej poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie wniesienia do miejskiej spółki Administrator terenu pod budowę tego budynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama