Nowy numer 3/2021 Archiwum

12 dużych palm

W procesji do kościoła w Krynkach brały udział delegacje z olbrzymimi palmami.

- Największą z nich, o długości ponad 6 metrów nieśli mieszkańcy Brodów. Nowością była "żywa palma", którą tworzyła grupa kobiet ze stowarzyszenia Alle Babki ze Stykowa. Panie postanowiły stworzyć jakby żywy bukiet i otoczyły się wieńcem z kwiatów - mówi Mariusz Zawłocki z Urzędu Gminy w Brodach, na terenie której leży parafia w Krynkach.

Barwna procesja ściągnęła do Krynek nie tylko parafian i mieszkańców gminy, ale też turystów. Przyjechała m.in. grupa rowerowa z Radomia. Obecni byli też przedstawiciele władz gminy Brody na czele z panią wójt Marzeną Bernat.

- Do kościoła w Krynkach przyniesiono 12 dużych palm. Różniły się rozmiarami, ale wszystkie były wykonane z wielką dbałością. Wpięte miały starannie wykonane kwiaty z bibuły, młode gałązki i pędy traw. Palmy wykonały sołectwa: Adamów, Budy Brodzkie, Brody, Kuczów, Lubienia, Ruda, Rudnik, zespół "Brodowianki", Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, przedszkole w Rudzie, a także szkoła podstawowa i przedszkole w Stawie Kunowskim - wylicza M. Zawłocki.

Palmy będzie można oglądać w kościele w Krynkach przez cały okres wielkanocny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama